Instalatéři pracují nonstop

Přečtete-li si nadpis tohoto textu, může vám připadat nesmyslný, protože nonstop nikdo z nás nepracuje, alespoň ve spánku ne. Máte samozřejmě pravdu, chtěli jsme jen naznačit, že instalatérské řemeslo patří k těm profesím, co udržují nonstop pohotovost, podobně jako například hasiči nebo zdravotnická záchranná služba.

instalatérská profese

O tom, kdy zavoláte instalatéra i mimo běžnou pracovní dobu, pochopitelně rozhodujete vy. Kdy je tedy vhodné instalatéry „obtěžovat“ třeba v sobotu o půlnoci?

Úniky plynu – instalatéři mají na starosti i plynové spotřebiče a rozvody. Jestliže někde ucítíte zemní plyn (záměrně se do plynu přidává aromatická látka, aby byl plyn cítit již v malé koncentraci), nezdráhejte se volat instalatéra, ani kdyby to bylo v sobotu v nočních hodinách. Týká se to veškerých úniků plynu, tedy i těch, co se vyskytují i mimo vaše bydliště, protože výbuch plynu může ohrozit nejen majetek, ale zejména životy lidí i na volném prostranství a mnohdy tu rozhoduje lidská bdělost a duchapřítomnost.

vodovodní baterie

Závada na vytápění v zimním období – přestal vám fungovat plynový kotel nebo vám praskl radiátor, což vyžaduje vypuštění vody z topného systému? A stalo se to v době, kdy je venku pět stupňů pod nulou? Pak neváhejte a povolejte instalatéry k vám co nejdříve. Týká se to zejména situací, kdy se v domě pohybují malé děti, senioři, nemocné osoby a některá domácí zvířata, anebo máte doma akvárium a pokojové rostliny, náchylné na prudké výkyvy teplot.

Únik vody – unikající voda v bytě je vždy důvodem k okamžitému instalatérskému zásahu. Jde o to, že každé otálení může způsobit i velmi nebezpečné situace, například průnik vody ve zdivu do elektrických rozvodů a činných prvků, jako jsou zásuvky, rozvodné krabice a vypínače, anebo může narušit statiku domu, což je nebezpečné zejména u obvodového zdiva.