Jako hvězda

Postavu jakoChrissy Teigen, dům jako Kardashianovi a peníze Dana Bilzeriana. To by byla paráda si takhle žít, co? Právě tři výše zmínění jsou na sociálních sítích, konkrétně na Instagramu, velmi aktivní, a fanoušci mají možnost sledovat jejich životy den po dni. To vede některé z nich k přesvědčení, že s trochou snahy se svým idolům mohou vyrovnat. Stačí chodit na stejná místa, kupovat si stejné věci, a dostatečně aktivně komentovat a sdílet příspěvky našeho vzoru. Hm, ne. Takhle to nefunguje. Je totiž několik věcí, které si musíme uvědomit.

herečka

1. Co na fotkách není. Co, nebo spíše kdo na fotkách není? Armády lidí, které mají celebrity k ruce. Tímto to nijak nehaníme, ale slavní lidé nemusejí, pokud sami nechtějí, trávit čas úklidem, nákupem čistícího prostředku nebo vyplňováním daňových přiznání. Tyto věci pro ně zařizuje někdo jiný, aby ony měli dost času na svou práci, a také na kultivování své image.

zpěvačka


2. Nákupy. Ne všechny nákupy, které vidíte, jsou opravdu nákupy. Mnoho luxusních obchodů platí známým lidem, aby nakupovali právě u nich. Celebrity od těchto prodejců také často dostávají drahé dárky za to, že je zmíní na svých sociálních profilech. Obchodníkům to zvedá tržby, protože do provozoven se nahrnou právě fanoušci dotyčné star, která si zatím doma mne ruce nad ušetřenými dolary.

slečny


3. Vzhled. Buďme upřímní, právě postava a obličej je to, co u mnoha hvězd prodává. Jak kdysi řekla Amanda Seyfried: „jsme placeni za iluzi dokonalosti“. Té ale běžný smrtelník prakticky nemá šanci dosáhnout. Trávit dlouhé hodiny denně a utratit desetitisíce měsíčně za trenéra není v silách většiny z nás. Stejně tak cena plastik, make upu a oblečení které hvězdy nosí, se šplhá do astronomických výšin. Snažit se dosáhnout stejného výsledku v běžné posilovně a s nabitým denním rozvrhem skončí nejspíše zklamáním.