Nadváha nebo už obezita?

Možná se ptáte, kdo vlastně rozhoduje o tom, jestli jsem obézní nebo máme jen malou nadváhu či je to ještě v normálu. Existují různé propočty a výpočty, podle kterých to můžeme zjistit. Již před dávnými časy se přišlo na způsob, jak právě tyto výsledky vypočítat. V dnešní době velice pohodlně využijete kalkulačku na internetu. Zadáte pár základních údajů a hned uvidíte výsledek. Porovnáte ho s tabulkou a budete mít jasno, zdali držet vůbec nějakou dietu, třeba jste ještě v normálu, i když si to nemyslíte, nebo už máte nadváhu, v tom případě se nemusíte obávat, to jde spravit většinou drobnou dietou. Horší je to v případě vysoké obezity. Už od čísla 30 nastupuje obezita prvního stupně. V případě, že byste měli snad číslo nad 40, pak už je to obezita dalšího stupně a zde už je nejlepší řešit diety či jiná omezení právě s odborníkem. Ten Vám pomůže nastavit dietu a doplní další opatření tak, abyste nestrádali, měli pořád dostatek vitamínů a minerálů, nepoškodili si nějakou jinou drastickou dietou zbytečně své zdraví, ale naopak pokud se svěříte do rukou odborníků, pak můžete rozhodně i uspět, protože ten Vás bude neustále kontrolovat, takže budete hlídáni a třeba Vám ani svědomí nedovolí se tolik přejídat, či chodit potají v noci do ledničky a vyjídat jí.

lidé obědvají

BMI je číslo. Zkratka BMI znamená body mass index.

Může určit, jestli jsme podvyživení, zdali jsme v normálu, máme nadváhu nebo obezitu. Body mass index Vám pomůže vypočítat kalkulačka. Po zadání pohlaví, výšky postavy, vlastní váhy a roku narození, si můžete nechat spočítat výsledek. Co vám kalkulačka ukáže? Bude to nějaké číslo. Zřejmě tomu zatím nebudete rozumět, ale podíváte se do tabulky na výsledky a hned zjistíte, jak na tom jste, čili jak je na tom Vaše tělo a Vaše váha, jestli máte začít držet dietu, nebo jste třeba v normálu, takže nemusíte panikařit.

žena vyskaku

Výsledky jsou vždy pouze orientační, záleží totiž na celistvosti postavy. Někteří muži mohou mít například mnoho svalové hmoty, takže jim výsledek ukáže, že mají nadváhu nebo obezitu, což ve finále nemusí být pravda, takže vždy se dívejte také na celou postavu jako celek, nejenom na číslo, abyste se jím řídili.