Hand made výrobky aneb dárky pro ty, co už skoro všechno mají

Každý rok slýcháte od prarodičů a rodičů, že žádný dárek ke jmeninám, narozeninám nebo k Vánocům nechtějí, protože vše už dostali? Překvapte je vlastnoručně vyrobenými dárky.
Pokud máte čas a chuť, pusťte se do tvoření. Můžete zkusit udělat vlastní mýdlo, difusér, svíčky nebo dárky, které se mohou hned po předání sníst. Měli jste na zahradě velkou úrodu jablek, bylinek nebo ořechů? Vyžijte toho a usušte křížaly, udělejte vlastní směs koření nebo domácí sladkou pomazánku z oříšků či ořechy v medu.
dekorační mýdlo
Líbí se vám gigantické pletené deky, ale odrazuje vás od koupi jejich cena? Seberte odvahu a upleťte ji sami pro sebe i pro své blízké. Plést ji můžete pomocí obřích jehlic, ale také jen rukama. Nemusíte mít s pletením velké zkušenosti. Stačí jen čas a chuť. Nevýhodou jsou velké pořizovací náklady na pravou merino vlnu, ale pokud si chcete pletení teprve vyzkoušet, na internetu najdete i levnější varianty. Nejsou sice tak příjemné na dotek, ale pro začátek pletení je to vhodná volba.
Dalším dárkem, kterým potěšíte své blízké jsou foto dárky. Do jejich tvorby se můžete pustit sami nebo nechat samotnou výrobu na grafických firmách. Klasickými foto dárky jsou kalendáře, fotoknihy, kryt na mobilní telefon, karty, diáře, hrníčky apod. Sami z fotek můžete vyrobit již zmiňované kalendáře, alba nebo vytvořte originální etiketu na oblíbené víno.
sušená jablka
Důležitým bodem u hand made dárků je nejen jejich výroba, ale i to jakým způsobem je předáme a jak jsou zabaleny. Dárkové balení je opravdu pomyslnou třešničkou u hand made výrobku. Proto ho neopomeňte. Například na skleničku s kořením přilepte z papíru nebo z plstěné látky oči, knoflíky i špičatý červený nos a dárkové balení „sněhulák“ je na světě.
Všechny tyto hand made dárky ocení hlavně babičky, maminky a všichni blízcí, kteří mají k tvoření sami blízko.