Síla internetu

Troufám si napsat, že internet všichni používají minimálně jednou za týden. Mladí lidé ho používají určitě každý den a je tedy součástí jejich všedního života. Internet nám dává mnoho možností, které můžeme využívat. Například si na něm můžeme najít jakoukoliv informaci zrovna potřebujeme a nemusíme složitě a zdlouhavě hledat a následně číst knihy o daném tématu. Máme v podstatě všechny informace na dosah a stačí jen mít zájem. Internet je díky této své vlastnosti velmi silná platforma a je nutno pečlivě zvážit každou informaci, kterou na internet vkládáme.
internetová síť
Pokud totiž nemáme informace o sobě na internetu dobře zabezpečeny, může je vidět úplně kdokoliv. A to je velmi nebezpečné. Kvůli tohoto i vnikl nový pojem kyberšikana, který je definován jako šikana skrz internet. Nejčastěji to probíhá tak, že agresor vyláká z osoby intimní fotky tím, že si hraje na někoho jiného a potom člověka vydírá, aby dělal, co on řekne, jinak intimní fotku pošle všem jeho známým. Z této situace je velmi těžké se vymanit a nejlepší řešení je kontaktovat policii. Toto byla jen malá ukázka toho, jak je internet silný a dokáže i ublížit. Když se člověk schovává za obrazovkou počítače, tak má pocit, že si může více dovolit, a proto se takové věci jako kyberšikana dějí.
děti u počítače
V rámci internetu se informace šíří velice rychle, a proto je i využíván na šíření poplašných zpráv anebo také novinek ze světa a člověk musí mít chladnou hlavu, aby poznal, co je pravda a co ne.
Mnoho mladých lidí dnes radši používá internet, než aby se dívalo na televizi. Vidí v tom totiž nesporné výhody, jako například, že mohou sledovat cokoliv kdykoliv a nejsou vázáni časovým rozpisem, který je u televize televizní program. Internet poskytuje větší volbu toho, co zrovna chceme sledovat.
Internet má velkou sílu a musí se tedy používat s rozvahou.