Jak zařídit zdravý stav vašeho mobilního telefonu?

Někomu se může stát, že po neustálém denním užívání mobilního telefonu se začne sekat. Vy si myslíte, že je to tím, že mobil máte již dlouhou dobu a potřebujete nový. Nemusí tomu tak být vždy. V některých případech se vážně může jednat o zastaralý hardware nebo software, ale někdy je to také chybou uživatele a jeho neznalostí funkcí mobilu.

 

mobilní telefon

 

První věc, kterou byste si měli hlídat je paměť. Jak operační, tak paměť jako taková. Operační paměť určuje kapacitu velikostí aplikací, které mohou běžet na pozadí. To znamená, že si zapnete messenger, pak se jdete podívat na instagram, následovně youtube a tak dále. Všechny tyto aplikace se pak schovají na pozadí, aby se pak mohli rychleji spustit až je zase budete potřebovat. Přebytečné množství aplikací v operační paměti může způsobit potíže. Většinou ve formě zasekávání mobilu, to že nejede systém tak hladce jak by měl apod.

 

Samotná paměť mobilu také může být důvod, proč vám mobil nefunguje jak by měl. Když paměť příliš přeplníte, mobil se může stát nepoužitelným. Rozhodně si hlídejte kapacitu, jakou váš mobilní telefon má a snažte se nechat si rezervu pro systém samotný. Další věc, na kterou musíte dávat pozor jsou aktualizace. Ať už systémové nebo aktualizace aplikací, musíte držet svůj mobilní telefon v nejaktuálnější verzi jak jen je to možné.

 

žena s mobilem

 

Systémové aktualizace vám dodají čerstvější vzhled uživatelského rozhraní, nebo opraví nějaké chyby či přidají nové funkce, které by se vám mohly hodit. Samotné aktualizace aplikací se zase postarají o to, aby všechny aplikace běžely tak jak mají a bez chyb. Pokud necháte aplikace bez aktualizace příliš dlouho, může se stát, že aplikace přestane fungovat úplně bez varování a vy si pak budete říkat, čím to vlastně je. Pamatujte na výše zmíněná doporučení a uvidíte, jak se ihned stav vašeho mobilního telefonu změní k lepšímu.