Navštivte kouzelná historická města v Chorvatsku

Víte jaká místa navštívit, když už budete vážit letní dovolenou směrem na jih? Chorvatsko je nejenom o sluníčku, moři, ale i o dalším cestování a poznávání. Chorvatsko ukrývá spoustu krásných míst, které jsou pro turisty jako stvořené. Na některá zajímavá místa, která jsou hojně navštěvovaná, se nyní zaměříme. Společně a budete unešení.
moře u Chorvatska.jpg
Pula
Pula leží na jihu Istrijského poloostrova, kde je zároveň největším městem. Pula představuje turistické centrum v části tohoto poloostrova. Toto město je známé svou lodní dopravou, nýbrž se zde nachází velký přístav, je zde tedy i z tohoto důvodu poměrně rušno. Pula je zároveň známá svým starořímským amfiteátrem. Je zde mnoho pláží, kde se můžeme v parních letních dnech, příjemně osvěžit. Můžeme zde také navštívit velmi oblíbené mořské akvárium, kterým je Pula proslavená.
Zadar
Zadar se nachází v samém srdci severní Dalmácie a je páté největší město Chorvatska. Můžeme zde také navštívit lodní a trajektový přístav, kde je tato doprava velmi využívána. Zadar se nachází částečně na malém poloostrově a částečně na pevnině. V okolí je několik menších i větších ostrůvků. Nedaleko Zadaru je též možné navštívit Národní chráněné parky Paklenica a Kornati. Je zde také několik historických staveb, jako například katedrála sv. Anastázie či kostel sv. Donáta nebo kostel sv. Simeona.
vlajka chorvatska.jpg
Poreč
Je poslední z námi uvedených tří oblíbených měst v Chorvatsku. Je to velmi členití město opět s nemálo místy ke koupání v moři. Nachází se na západním pobřeží Istrie. Najdeme zde přístavy, které jsou pro tuto oblast téměř nepostradatelné. Historici si zde také přijdou na své, nachází se zde pozůstatky chrámu, domy a paláce, v kterých zanechala stopu benátská gotika. Velmi známou je také Eufráziova bazilika, která pochází už z 6. století. Tato bazilika je zapsána v seznamu světového dědictví UNESCO. Právě toto město je pro chorvatskou ekonomiku velmi důležité z hlediska turistického ruchu.