Nová vláda, staré problémy

Politická scéna se nám změnila. K nepoznání. Strany, které nám vládly posledních osm let, zmizely ze scény. A přišly strany nové. Nebo spíš strany, u kterých už jsme zapomněli na jejich hříchy a tak jsme je zase zvolili jako menší zlo.

A co nám nová vláda přinese? Moc se toho zatím neví. A to, co se ví, nevypadá zrovna příjemně.

Pořád jsme omezení kvůli koronavirové pandemii. A i když údajně vláda zruší nouzový stav, nemá se nic změnit. Jen se máme my lidi omezovat sami ze svojí vlastní vůle.

hlasovala jsem

Taky se zdražuje. A i to přičítají lidi vládě. A pochopitelně velkou měrou právem. Protože i za tím stojí politika. Jen zatím pořád ještě spíš té staré vlády. Ta nová toho ještě nestihla moc pokazit.

A politika už nám v poslední době zase udělala hodně velkou ostudu. Třeba když prezident jmenoval nového předsedu vlády ze zasklené kukaně, kde ho někteří vtipálkové označili třeba za zmrzlináře a další za zvíře v ZOO.

Pak se o naší politické scéně ví třeba to, že se prezidentův mluvčí opil jako prase a udělal pořádnou ostudu. I když bych neměla říkat, že se opil jako prase. Urážím tím to prase.

hlasování anglicky

Nový ministr zdravotnictví nám už chce hodně omezit Vánoce. A mluví jen o tom, že když se takhle omezíme, dovolí nám možná oslavit aspoň Silvestra. Nemáme mít předvánoční firemní oslavy a podobné akce. Ale rozhodnout se tak máme sami. A když se tak nerozhodneme? Pak asi přitvrdí.

Starší generace by se neměla povinně očkovat. Ale některé profese ano. A ti ostatní by se měli k očkování rozhodnout sami. A jestli se nerozhodnou? Pokazí to těm ostatním, kteří budou i přes očkování omezení.

Tak a podobně zkrátka vypadá dnešní politika. A to nová vláda teprve začíná. A kdo ví, co si na lidi ještě vymyslí.

Ale každopádně už jsou připravení obětní beránci. Jisté zvýšení platů prý mají totiž jenom učitelé. A jestli nebude společnost spokojená s politickou situací, nasměruje se její hněv na ně. Na ty, kdo prý nic nedělají, jsou v teple a suchu a berou hromadu peněz. Nebude to poprvé.