5 způsobů, jak být ekologičtější

Nechci, abyste si mysleli, že cesta k ekologičtějšímu způsobu života musí nutně znamenat razantní změnu ve vašem životě, kdy přestanete používat to, na co jste dosud byli zvyklí. Dnes vám představím několik tipů, jak ušetřit přírodu, tak aby vám to nijak do vašeho režimu nezasahovalo.plast, odpad
1) Kompost
Abyste nemuseli vyhazovat zbytky ovoce a zeleniny, můžete si na zahradě či, v lepším případě, doma udělat kompost. Zbavíte se odpadu, a ještě vám tam navíc může něco vyrůst, čímž zamezíte jednorázové použití něčeho, co se dá ještě využít.
2) S plasty pryč
Občas použijte místo igelitového sáčku papírový, namísto klasického brčka též papírové nebo kovové, pořiďte si vaši vlastní lahev, do které si budete dávat vodu. Ušetříte, nebudete plýtvat, a přispějete vašemu zdraví. Pokud se do toho chcete opřít, lze zakoupit takzvané ,,frusacky“, což jsou látkové tašky na ovoce a zeleninu, které můžete opakovaně použít.
3) Vše po domácku
Cokoliv vás napadne – balzám na rty, maska na obličej, šampon – se dá vyrobit doma. Spoustu návodů najdete na internetu. Budete vědět, co přesně do produktů dáváte, a navíc budou originální. Třeba budou mít i lepší účinnost, protože jsou vyrobeny většinou z přírodních zdrojů.strom, příroda
4) Jezte, kolik sníte
Nepřejídejte se. Není to zdravé, levné, ani to nezvyšuje počet jídla pro ostatní. Nebuďte sobečtí a dejte si tolik, kolik si myslíte, že sníte. Pokud budete chtít víc, přidáte si. V restauraci si samozřejmě porci úplně sami navolit nemůžete, ale jídlo si můžete nechat zabalit, nebo si ho dát ve dvojici.
5) Ženy
Vykašlete se na každoměsíční dokupování vložek a tampónů, a přejděte na menstruační kalíšek. Stojí okolo 500,- Kč, a za těch 10 let, které může vydržet, vám ušetří spousty peněz.
Hormonální antikoncepce se také neřadí mezi ekologické řešení, protože moč, která se dostává do vody, například zabíjí ryby. Kondomy jsou sice super v tom, že v nich žádné hormony nejsou, ale jsou jednorázové, čímž vytváříme odpad. Ideálním řešením je proto pesar, který vydrží 2 roky, při sexu není cítit, a opět vám ušetří finance.