Chvíli kovbojem, statečným rytířem, nebo urozenou princeznou

Všichni dospělí, kterým položíte otázku, jakou že hračku měli v oblibě v dobách svého dětství, vyjmenují panenku, auto a s nostalgickým úsměvem vzpomínají na houpacího koně. V různých podobách se totiž objevoval téměř ve všech rodinách. Ty zámožnější dopřávaly svým potomkům koně ze dřeva, krásně malované a na místech hřívy a ocasu opatřené pravými koňskými žíněmi. Mnoho chlapců v době osmnáctého a devatenáctého století se tak při hře zvolna připravovalo na vojenskou kariéru.
Silueta houpacího koně-červeno černá kostka
V chudších domácnostech se děti musely spokojit s koníky vyrobenými ze surového dřeva, často v miniaturní podobě, která byla opatřena kolečky. V průběhu staletí se jejich podoba změnila, zejména použitím materiálů. K dřevěným modelům se přidal také plyš, koženka a drobné kovové doplňky.
Nicméně touha dětí svézt se na koňském hřbetu přetrvává, a tak proč jim tuhle možnost nezprostředkovat alespoň v podobě hračky?
Krásné a vtipně pojaté koníky naleznete nahttps://www.chytraliska.cz/kategorie/drevene-houpaci-kone-pro-deti/, kde můžete vybírat dokonce z různých velikostí a materiálů. Zvolte například klasiku, v podobě dřevěného bílo červeného koníčka s pevnou opěrkou a sedátkem, pro kovboje-začátečníky, nebo se nabízí i větší plyšový kůň, který je jako živý. Koník má vše, co je k divoké jízdě třeba. V první řadě to je sedlo, ohlávka, otěže i třmeny, takže už nic nebrání tomu, aby statečný rytíř, nebo urozená princezna vyrazili na dobrodružnou projížďku.
Potemnělý pokoj s rozzářeným vánočním stromkem
Pro rodiče, kteří by dětem tuto hračku rádi dopřáli, ale nemají v bytě dostatek prostoru, máme výborný typ! Jedná se o koníka na tyči, tedy o známou koňskou hlavu na tyčce, kterou jednoduše “ustájíte” do rohu pokoje, aniž by zabírala zbytečně místo. Navíc jde o kousek, který je velmi krásně a nápaditě zpracován, takže poslouží třeba i jako stylová dekorace chalupy.