Jak na smartphone – jednoduše a efektivně

Pokud vlastníte smartphone /a my tipujeme, že ano/, zajisté se Vám bude hodit pár tipů, kterými byste mohli zefektivnit a zrychlit výkon Vašeho mobilu. Budete tak šetřit jak životnost Vašeho přístroje, tak i Váš čas a pozornost.
 sociální sítě
Jedním z klíčových slov tohoto článku je rozhodně minimalismus. A jak si takový minimalistický mobil zařídit? Předně tak, že ho nebudete zahlcovat všemožnými aplikacemi, widgety, nepotřebnými soubory a jinými zbytečnými věcmi. Nainstalujte si tedy aplikace, u kterých víte, že je budete s jistotou potřebovat, a které Vám k reálně budou k něčemu smysluplnému. Chytré je také najít si méně náročnou verzi některých aplikací, takže Vám aplikace při používání nebude jednak zabírat tolik místa a druhak nespotřebuje tolik dat. V rámci Facebooku je to třeba Facebook Lite, podobná verze existuje i kupříkladu v rámci YouTube a jiných platforem. Vhodné je dát si různé sociální sítě a obecně „žrouty času“ do nějaké složky a na místo na ploše, které nevidíte tak často a ke kterému musíte swipovat přes více stránek, protože tímto jednoduchým trikem způsobíte, že na tyto sociální sítě třeba nebudete chodit tak často.
 
Co se ještě aplikací k instalaci týče, instalujte si ty, které by Vám měly alespoň nějakým způsobem zjednodušovat a zlehčovat život – hodí se kupříkladu aplikace s mapami, jízdními řády, taxíky, kalorickými tabulkami, řízenou meditací, čtečkou různých souborů, plánovačem úkolů a s jinými vymoženostmi. Vyhněte se instalaci zbytečných her, které Vám akorát budou zabírat místo v paměti a žrát čas, když byste místo toho mohli dělat něco smysluplnějšího. Jedna hra na zabití času při čekání na něco/někoho není zas takový problém, ale určitě dejte pozor, abyste netrávili svůj veškerý volný čas jen hraním těchto her.
používání smartphonu
 
Co Vám dále může ulehčit používání smartphonu, je spořič baterie a dat. Pokud je Vaše baterie v kritickém stavu a vy zrovna nemáte možnost nabití, zapněte si spořič baterie a snažte se mobil moc nepoužívat, pokud to není vysloveně nutné – při dodržení těchto zásad Vám mobil může vydržet ještě několik následujících hodin.