Na ceníku vyděláte peníze

Pamatuji si, jak jsem šla s kamarádkou pracovat na brigádu do jednoho baru. Moc jsem se tam těšila, protože mě to tam taky moc bavilo. A vůbec jsem si nedokázala představit, že bych pracovala třeba někde v obchodu jako prodavačka. Protože mě tohle vůbec nebavilo. Bavilo mě být někde s lidmi, kde si taky s nimi povídám a mám klid. Takže bar pro mě byl opravdu jasná volba. A když jsem se tam dostala, byla jsem opravdu nadšená. Taky jsem tam dostala na starost ceník Preklady-nemeckeho-jazyka. Měla jsem naceňovat různé druhy alkoholu a různých džusů. Takže aby si vydělala nějaké peníze, musela jsem k tomu také přizpůsobit ceník.

Správný ceník je základ.

To zní úplně logicky. Protože ceník musí být takový, aby taky byla samozřejmě nějaká marže. Je jasné, že žádný obchodník nebude prodávat něco, aniž by z toho měl nějaký výdělek. Takže jsem si musela dávat opravdu velký pozor, jaké ceny dávám na ceník. A jak byste si například s ceníkem poradili vy? Myslím si, že v jednom to asi dělat nejde. Navíc já jsem sice už byla zaučena pořádně, ale netroufla jsem si dělat ceník sama podle svého.

Na ceníku musíte vydělat.

Proto jsem si vzala na pomoc raději moji kamarádku, která v baru pracovala už tři roky. A byla jsem ráda, že mi s tím kamarádka pomohla. Moje kamarádka má totiž opravdu hodně své práce. A navíc mi udělala službu, když mi pomohla. Byla jsem jít za to vděčná. Takže nám trvalo asi pět dní, než jsme udělaly kompletní ceník alkoholu. Byla jsem ráda, že to všechno dopadlo a já jsem se alespoň poučila, že udělat dobrý ceník není jen tak jednoduché. Člověk taky musí na ceníku něco vydělat a taky ten se nic musí nějak vypadat dobře esteticky. Protože dokonce i vzhled prodává. Taky nám pak dalo velkou práci, když jsme měly aranžovat s kamarádkou vstupní halu do baru, kde měl být taky náš cením vystavený. Musím říct, že možná bych byla taky dobrá designérka.