Plot dle vašich představ

Soukromí je jedna z nejdůležitějších věcí, a to snad téměř pro každého. Kdo jde bydlet do domu se zahradou, jistě se těší na zahradu, jak tam bude grilovat, bavit se s přáteli, opalovat se a koupat ve vlastním bazénu. Jenže zvědavé oči sousedů mohou tyto požitky docela pokazit. Však kdo by stál o to, aby mu jiní takříkajíc koukali do talíře. K tomu jsou betonové ploty Praha naprosto ideální – dopřejí vám dostatek soukromí a ještě doladí exteriér, protože vypadají skutečně skvěle.

Duhou bezespornou výhodou je také bezpečnost, zvlášť pokud máte malé děti – betonový plot jen tak nepodlezou, nerozbije se, aby v něm byla díra a děti se mohly vydat na průzkumy. Samozřejmě jsou bezpečné i z hlediska případné dopravní kolize, protože pokud by se vám někdo “opřel” o plot, spíš si odře vlastní vůz.

Bezpečný plot

Tento typ plotu je vlastně taková skládačka. Musí se připravit základy a ukotvení sloupků, ale pak už se jen skládají velké betonové desky, jejichž vzhled si vyberete ve vzorníku. Desky se jednoduše zasunou do drážky ve sloupku tak vysoko, jak potřebujete. Skvělé je, že se nemusíte s tímto druhem materiálu prakticky o nic starat – žádné natírání, oživování nebo umývání. Jednoduše bude stát a dělat radost. I na beton čas dolehne, nejčastěji změnou barvy, tmavnutím povrchu kvůli dešti a mrazu, a v tomto případě lze využít povrchový nátěr na beton, díky kterému bude povrch odolnější a snadno se v případě potřeby opláchne.

Plot z gabionu

Pokud byste chtěli něco originálnějšího, potom bychom doporučili například gabionové sypané stěny, které působí krásně. Stejně jako předchozí typ plotu, poskytují perfektní soukromí, zabezpečí pozemek a navíc mají protihlukový efekt a jsou schopny poskytnout ochranu před větrem. Fungují na podobném principu, do sloupů se zasadí speciální dílce, které jsou vysypány a díky jednoduché konstrukci je rychlost realizace velmi vysoká.