4 vztahové zlozvyky, které okamžitě musíte přestat dělat

Začátky většiny vztahů jsou až na výjimky skoro stejné. Vzájemné zalíbení a fyzická přitažlivost, která přeroste až v ryzí cit, opravdovou lásku. Nic však netrvá věčně. A proto ani ony první týdny, při nejlepší i celé měsíce, kdy máte na očí růžové brýle, podléhají zákonu postupného vyhasínání. Vaše počáteční vášeň a obrázek partnera jako naprosto bezchybného a dokonalého jedince začne blednout, až se dostanete do fáze, kdy ho vnímáte jako skutečného člověka a ještě lépe – takového, jaký je. Pokud ho i po příchodu této fáze, a že je skutečně nevyhnutelný, budete dále milovat, máte vyhráno a mluvíme zde o opravdovém pevném a zralém vztahu dvou dospělých.

muž a žena

Na co bychom v takovém vztahu nikdy neměli zapomenout? Být sami sebou, nechat druhého dýchat, nedělat mu scény nebo ho zbytečně neomezovat pro svou vlastně potěchu.

Které zlozvyky mohou způsobit rozpad celého vztahu a je tedy potřeba s nimi skoncovat?
pár na kole

  1. Nesnažte se být perfektní.

Na samém začátku je pochopitelné, že chcete vypadat co nejlépe. Oblékáte si nejlepší šaty, trávíte hodiny a hodiny s přípravou účesu a make-upu, snažíte se být dokonalí. Do skutečného vztahu ale dokonalost nepatří. Váš partner vás miluje proto, jací jste a ne proto, jak vypadáte. Nehrajte si na nikoho, uvolněte se a buďte sami sebou. Dopřejte si pohodlí.

  1. Nemanipulujte.

Nikdo z nás nemá rád, když s ním někdo hraje hry, aby ho přiměl k věcem, které nechce. Proto nemanipulujme a nenechme se manipulovat. Když se nám něco nelíbí, řekněme to narovinu a když od druhého něco chceme, snažme se mu to vysvětlit napřímo.

  1. Nežárlete.

Ačkoli se žárlivost může jevit jako jasný důkaz lásky, do dospělého partnerství nepatří. Dospělí lidé, kteří se navzájem milují, si důvěřují a nepotřebují druhého hlídat ani kontrolovat. Máte pocit, že se otáčí za jinými ženami a trápí vás to? Promluvte si o tom. Nesnažte se ho však citově vydírat nebo hystericky útočit.

  1. Nemějte předem žádná očekávání a plány do budoucna.

Už po první schůzce sníte o tom, jak budete se svým partnerem mít za rok pohádkovou svatbu, za dalších pár let tří krásné děti, domek za městem a psa na zahradě? Na to pozor! Každý máme své sny, ale pokud budete svého partnera tlačit do věcí, které sám nechce, uteče vám. Raději nic neočekávejte a počkejte, kam se vztah vyvine. Jestli je ten pravý, budete chtít časem totéž.