Kam s nářadím na zahradě?

Zahradničení je náročný, ale ušlechtilý koníček. Nejedná se o nic jednoduchého a z toho důvodu je více než vhodné používat správné nářadí ve formě rýče, lopatky nebo moderní techniky jako jsou sekačky nebo křovinořezy. Tyto nástroje, stejně jako standardní dílenské vybavení, musí být uschovány v suchu a relativním teplem, jinak začnou dříve nebo později korodovat. V případě motorových sekaček a dalších obdobných pomocníků je to ještě horší, jelikož ty už nemusí jít po prvním dešti nikdy opravit nebo jen složitě a draze. Ovšem ne vždy se daří najít místo v samotném domě. Přeci jen, pokud máte velkou zahradu, určitě používáte značné množství odpovídajících nástrojů. Většina zahrádkářů si je odkládá do garáže, ale v případě, že žádnou nemáte nebo je už plná, je potřeba najít něco jiného, případně to postavit.
Zahradní domek
Prefabrikovaná garáž
Absence garáže, respektive její přeplnění, můžete snadno vyřešit koupí a postavení prefabrikované garáže. Není potřeba mít obavy z toho, že stavba se bude táhnout týdny, tento druh garáže je postaven během jediného dne. Výhodné navíc je, že stojí jen pár tisíc, i když to jde o levnější model vyrobený celý z plechu. Chcete-li kvalitu, budete si muset připlatit buďto za dřevěnou garáž nebo za betonovou alternativu. Tu vám přivezou již vyrobenou a po ukotvení pouze zapojí elektřinu, dveře a další nezbytnosti. Dokonalé nejen pro auto, ale také právě i pro nářadí.
Domek na zahradě
Zahradní domek
Chcete-li to ještě levnější, pořiďte si v nějakém hobby marketu tradiční zahradní domek. Ty se vyrábí ze dřeva. Sice většinou nejde o ty nejkvalitnější dřeviny pod sluncem, ale pokud budete tuto stavbu pravidelně natírat přípravky proti hmyzu, respektive proti vodě a ostrým slunečním paprskům, může vám sloužit dlouhá léta. Stejně jako v případě výše zmíněných garáží, i zde se jedná o prefabrikáty, které si obvykle staví jejich majitelé sami. V případě, že vám nevadí nějaká ta malá investice navíc, můžete klidně tuto práci svěřit dodavateli, pokud to samozřejmě má v nabídce.