Nestačí-li peníze

Je spousta věcí, bez nichž se v životě domněle nebo i skutečně neobejdeme. A je známou skutečností, že absolutní většinu těchto věcí nedokážeme sami vyrobit či jinak získat, a proto si je musíme kupovat od jiných lidí. A k tomu jsou zapotřebí peníze.

K takovým penězům se dostáváme obvykle tím, že si je vyděláme. A to třeba tím, že provozujeme nějaký ten typ soukromého podnikání. Toto je způsob obživy jako každý jiný, pouze s tím rozdílem, že soukromý podnikatel je svým vlastním pánem, se vším, co toto obnáší.

hromádka mincí

A jakkoliv má soukromé podnikání své přednosti, má bohužel i nedostatky. K největším z těchto pak patří to, že ten, kdo se podobné výdělečné činnosti věnuje, nemá nikdy své jisté. A tak se může lehce ocitnout v nezáviděníhodné situaci někoho, kdo si třeba nevydělá ani na holé živobytí. Nemělo by tomu tak sice být, ale stává se to. Někdy kvůli chybě podnikatele samotného, někdy za tím vězí vliv těch, s nimiž je dotyčný podnikatel nějak ekonomicky provázán. Zkrátka dojde k tomu, že se prostě počne nedostávat peněz. A pak podnikatel nemá z čeho žít a firma bez provozního kapitálu a investic rovněž skomírá.

A co s tím? Jak zajistit, aby se přečkaly zlé časy a všechno se zase jednoho dne vrátilo do normálu? Nejednou je řešení jediné, a to půjčka.

kreslené peníze

Půjčit si lze teoreticky leckde, ovšem v řadě finančních institucí narazí podnikatel na nepochopení, nezájem a neochotu mu nějaké peníze svěřit. Prostě se leckde vyžaduje prokázání dostatečně vysokých příjmů, dobře vypadající daňové přiznání, čisté registry dlužníků a podobně, v čemž žadatel vyhovět nedokáže. A tak následuje odmítnutí. Po němž by se měl takový podnikatel obrátit na nebankovní společnost, protože zde nabízená americká hypotéka bez registru dokáže vyhovět i hodně nedokonalému podnikateli. I když má tento mraky problémů, stačí dát do zástavy nemovitost a mít na splácení a rázem se najde řešení, jak dotyčnému na investice do jeho podnikání půjčit. A to může mnohé zachránit.