Recyklujte, darujte prodávejte nebo i vyměňujte – I pro staré oblečení totiž můžete najít využití!

Máte doma hromady oblečení, které již nikdo nenosí? Potřebujete se ho zbavit? Určitě oblečení jen tak nevyhazujte. Co všechno s ním můžete udělat? 

Recyklujte, darujte prodávejte nebo i vyměňujte – I pro staré oblečení totiž můžete najít využití! 

Prodej oblečení, které už nenosíme, je dneska poměrně populární. Nejčastěji se mezi maminkami prodává dětské oblečení, protože to se často ani nestihne obnosit a někomu to může hodně pomoci. Také jsme si zvykli, že se oblečení dá darovat na charitu, ovšem v tom případě musí stav oblečení být co nejlepší a to už je pak i možné oblečení raději prodat. Jak řešíte problém s hromadícím se oblečením vy? Víte, že byste jej nikdy neměli vyhazovat jen tak do kontejneru? Najděte mu raději smysluplné využití. 

mix oblečení

Dilema nad šatní skříní 

I když zejména ženy nemají častokrát co na sebe, doma shromažďujeme oblečení, které je velké, malé nebo už se nám zkrátka nelíbí. V rámci velkého úklidu je občas potřeba toto oblečení protřídit, jenže co pak s ním? Vyhodit jej? To by byla jistě škoda! Pokud i vy přemýšlíte, jak naložit se starým oblečením, které vám už sloužit nebude, vězte, že máte spoustu možností. Určitě se nabízí možnost jej někomu darovat, pokud myslíte rovnou na charitu, oblečení by mělo být v dobrém stavu, mělo by být čisté a nositelné. Jestliže ale budete chtít oblečení odnést osobně nějaké organizaci, budete ho muset nechat i vyčistit, což jsou pro vás náklady navíc. Lepší je využít veřejných kontejnerů na textil. Tam můžete vhodit cokoliv, nejen oblečení ale třeba i lůžkoviny nebo ručníky a podobně. 

poskládaný svetr

Obchodujte nebo vyměňujte 

V dnešní době lze ale oblečení i poměrně snadno prodat. Můžete tak své oblečení zpeněžit, což se jistě hodí. Nejvíce jde obchod s dětským oblečením, ale prodat se dá opravdu cokoliv. Na internetových bazarech nebo prostřednictvím aplikací můžete nabídnout k prodeji cokoliv, co už nevynosíte a někomu uděláte možná i obrovskou radost. A sobě koneckonců také, za utržené peníze si můžete také koupit nějaký kousek do své skříně. 

V rámci šetření peněženky ale samozřejmě, i pokud chcete šetřit naši planetu, je lepší nad vším, co chceme vyhodit, trošku popřemýšlet. Snažte se oblečení nosit co nejdéle a případně jej prodejte či darujte nebo s někým ho vyměňte. I výměnné obchody totiž dobře fungují.