Jak na politiku

Co může být zajímavějšího na debatu, než politika! O politice se každý rád baví, hlavně tedy ti, kteří se taky moc rádi hádají. Znám pár takových lidí, kteří se o politice moc rádi baví, aby se pak záhy pomohli pohádat. Někdo se prostě rád hádá a je mu jedno, jaké to pak bude mít následky. Ovšem jsou i případy, kdy se člověk do sporu o politice dostane omylem, aniž by chtěl. Bohužel takových případů je docela mnoho a já jich taky pár znám. Je to někdy opravdu složité se v tom všem vyznat, protože je hodně moc strana taky politiků. Někdo má rád toho a toho polita nebo jinou stranu. A věřte, že i obyčejná politika odkáže rozhádat hodně lidí. A to mi věřte, že i nejlepší kamarádi se mohou kvůli politice pohádat. A co třeba sousedské vztahy? Tak to je taky pak oheň na střeše. Nikdy nezapomenu na případ mého otce a souseda. 

Moc se o politice nebavte.

Několik let spolu byli jako jedna duše a byli snad i nejlepší kamarádi. Hodně často jsme obě rodiny spolu grilovali nebo jezdili na jednodenní výlety dvěma auty a musím říct, že to byla vážně sranda. Tohle trvalo několik let. Otec se se svým kamarádem taky moc rádi dívali na fotbal a u toho si dali kvalitní pivo. A pak se to stalo. Byla reklama, pauza od fotbalu. Pánové si otevřeli druhé pivo, vzali jednohubky a už to jelo.

Nikde není stejná politika.

V reklamě byla nějaká kampaň na politickou stranu. Víte, asi byly volby nebo něco podobného, ale co vím jistě, tak to bylo opravdu hrozné, že se otec s kamarádem přestal bavit. Bylo to jako v hororu. A když se pak otec po reklamě usmál a řekl jen tak ze srandy něco na toho politika v reklamě, tak se jeho kamarád urazil a zeptal se ho, co mu na tom politikovi vadí a proč. Otec si myslel, že se kamarád ptá ze srandy, tak otec zase na politiku utrousil směšnou poznámku. A pak ještě další dvě, a to už soused nevydržel. Začali se navzájem slovně urážet, až otec byl nucen odejít domů. Byla jsem v šoku! Bylo to hrozné, ale je to důkaz, že politika není vhodná na témata.